Enerjik Olmanın En Mükemmel Yolu


Su içerek enerjinizi yükseltin!

Bilimsel araştırmalar, vücuttaki su eksikliğinin aşırı yorgunluk, baş ağrısı, stres, fazla kilo gibi önemli sorunlara yol açtığını kanıtlıyor.

Ancak, pek çok insan günde bazen bir, bazen iki bardak su içerek kurumuş bir şekilde yaşamaya çalışıyor ve enerji düşüklüğünü gidermek için kahve, şeker gibi geçici, sahte çözümlere başvuruyor. Siz de onlardan biri misiniz? Şimdi, iyiye ve güzele doğru değişim zamanı geldi!

Vücudumuzun her bir hücresi ve faaliyeti suyla canlılığını sürdürür. Günde ortalama 12 bardak su içersek; sindirim sistemimiz düzene girer, metabolizmamız hızlanır, damarlarımızda kanımız daha rahat dolaşır ve bu sayede selülit sorunundan da kurtulmuş oluruz.

Nasıl ki bu vazodaki çiçeklerin canlı ve güzel kalabilmesi için suya ihtiyacı varsa, sizin de suya ihtiyacınız var çünkü siz hem güzel hem de akıllı bir kadınsınız!

7 kilo başına 1 bardak su için!

Az evvel, günde ortalama 12 bardak su için dedik ama daha özel bir hesap yaparak suyun faydalarından daha çok istifade edebilirsiniz. Bilimsel araştırmalara göre her 7 kilo başına 1 büyük bardak su içmek, günlük su ihtiyacını karşılamaktadır. Kilonuzu yediye bölün, çıkan sonuç günlük içmeniz gereken suyun bardak cinsinden miktadır. 49 kiloysanız, yediye böldüğünüzde çıkan sonuç 7 bardak olacaktır. Egzersiz yapıyorsanız, fazla 2-4 bardak ilave edebilirsiniz.

Daha fazla su içebilmenin yolları var!

“Su içmeyi unutuyorum, su içmeyi sevmiyorum” gibi bahanelerin arkasına saklanıyorsanız, bunun da çözümü var! Telefonunuza saat başı alarm kurup su içmeyi hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.

Sabah uyanır uyanmaz dişlerinizi fırçaladıktan sonra büyük bir bardak su için. Bunu 7 gün peşpeşe yaptıktan sonra alışkanlık kazanacaksınız ve eliniz hemen su bardağına gidecektir.

Arabanızda, çantanızda, masanızın üzerinde su bulundurun, böylece gördükçe içecek ve vücudunuzun daha iyi çalışmasına yardım edeceksiniz.

Acıkınca su için!

Beynimizde açlık ve susuzluk istekleri birbirine karışabilir. Bu yüzden, acıktığınızı hissettiğinizde önce büyük bir bardak su içip 10 dakika bekleyin. Eğer hala aç hissediyorsanız, bu kez yemek yiyebilirsiniz. Ama çoğu zaman acıkmadığınızı, sadece susadığınızı göreceksiniz.

TAG