Maliye Bakanı öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptıMaliye Bakanı Naci Ağbal öğretmen atamaları hakkındaki açıklama yaptı

Binlerce öğretmen adayının ek 10 bin öğretmen atama beklentisi yine boşa çıktı. Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki öğretmen atamalarının 2018 senesinde uygulanacağı belirtildi. Bakan Ağbal 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

ÖĞRETMEN İHTİYACI DEĞERLENDİRİLİYOR
TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri süren “Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Tasarı” kapsamında kendisine yöneltilen soruları yanıtlandıran Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmen istihdamı mevzusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığının lüzumlu çalışmaları sürdürdüğünü beyan etti. Öğretmen atamaları dahil olmak üzere bütün kurumlardan gelen personel gerekseme taleplerinin birlikte değerlendirildiğini ve planlamasının yapıldığını anlatan Bakan Ağbal kamu kuruluşlarında yaşanmış olan gereksinim taleplerinden kaynaklı da personel ihtiyacının meydana çıktığını vurguladı.

MEB’İN ÖĞRETMEN TALEBİ KARŞILANACAK
Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz doğrulusunda gerçekleştirilen açıklamayı yineleyen Maliye Bakanı, AK Parti döneminde kamuda 500 bine yakın öğretmen ataması yapıldığını hatırlattı. 2018 senesi bütçe kanunun yasalaşmasından sonra 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılmasının planlandığını anlatan Maliye Bakanı Naci Ağbal, gerekli çalışmaların tamamlanmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen talebinin karşılanacağını ifade etti.

ÖĞRETMEN AÇIĞINDA HIZLA AZALMA VAR
Son dönemde yapılan öğretmen atamalarına işaret eden Bakan Ağbal, yapılan atamalarla birlikte Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacının sürat ile azaldığını altını çizdi. Önümüzdeki senelerde yapılacak öğretmen atamaları ile beraber MEB’in norm açığının kapatılacağını da belirten Bakan Ağbal bu mevzuda MEB ve Maliye arasında lüzumlu çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti

TAG