PFDK dan Galatasaraya 250 bin TL Ceza


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), derbi maçtaki olaylar nedeniyle Galatasaray a bazı tribünlerde bloke ve 250 bin lira para cezası verdi. 


TFF den yapılan açıklamada, Süper Lig de Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta, "çirkin ve kötü tezahürat" ile "saha olayları" nedeniyle Türk Telekom Stadı nın Güney Kale Arkası, Odeabank Kuzey Kayle Arkası, Doğu ve Batı tribünlerinde yer alan çok sayıda sarı-kırmızılı taraftarın elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bir sonraki iç saha maçı için bloke edilmesine karar verildiği belirtildi. Galatasaray a ayrıca söz konusu olaylar nedeniyle 250 bin lira para cezası uygulandığı aktarıldı.
PFDK nın Galatasaray dan yönetici Ural Aküzüm e 30 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin lira, idareci Hasan Tankaya ya da 3 ay hak mahrumiyeti cezası verdiği bildirildi.
Derbi maçtaki olaylar nedeniyle Fenerbahçe ye 90 bin lira para cezası veren kurulun, ayrıca Trabzonspor a 45 bin, Beşiktaş ve Medipol Başakşehir e de 15 er bin lira para cezası uyguladığı kaydedildi.
TAG