Bingöl Üniversitesi Besyo İçin Alt Yapımız HazırBingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, BESYO için alt yapının hazır olduğunu ifade ederek, “BESYO, hem ilimiz hem de ülkemiz için sportif anlamda büyük katkılar sunacaktır” dedi.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, geçtiğimiz gün düzenlenen turnuvanın bitiminde yaptığı açıklamada, 2017-2018 Akademik Yılında öğrenci alınacak BESYO ( Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu) için tüm fiziki şartların uygun halde olduğunu belirtti.
Çapak, sadece fizik anlamda değil aynı zamanda akademik anlamda da BESYO için tüm ihtiyaçların giderildiğini ifade etti. Bundan sonra BESYO’yu tercih edecek gençlerimizin uzak şehirlere gitmelerine gerek kalmayacağını da dikkat çeken Çapak, bunun da ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan aileleri de rahatlatacağını söyledi.
Spor’un barış ve kardeşlik için de vazgeçilmez bir olgu olduğuna atıf yapan Prof. Dr. Çapak, “BESYO, hem ilimiz hem de ülkemiz için sportif anlamda büyük katkılar sunacaktır” şeklinde konuştu
TAG